Хидравличен крик

Хидравличен крик
При работа с превозни средства, движещи се товари, се използват крикове. За да избегнете проблеми, трябва да подходите правилно към избора на оборудване. Хидравличните крикове имат просто устройство и структура. Това е многофункционално оборудване, което може да се използва в различни области. Благодарение на простотата на такова оборудване се постига неговата надеждност. За производството на крикове се използват надеждни сплави, чиято отличителна черта е устойчивостта на ръжда. Работната камера на хидравличния крик е с огледална повърхност. Буталото се състои от няколко компонента. Специален клапан допринася за ограничаване на движението на течността. Движението на маслото става под въздействието на ръчен или автоматичен механизъм. Моделите с лампа се различават от стандартните, предназначени за нисък пикап. Хидравличен крик.
Устройство и принцип на действие
Хидравличен крик. Схемата на работа на хидравличните крикове е доста проста. Първо трябва да се съсредоточите върху функциониращата течност вътре в тях – говорим за масло с минимално ниво на вискозитет. Когато помпата работи, течността се влива в контейнер с голям цилиндричен канал. Стените на резервоара допринасят за плътното прилягане на подвижния прът, който е компонент на буталото. Когато контейнерът прелее с масло, всички съседни елементи на устройството се изстискват. Тялото на клапана лесно издържа на високо налягане, в резултат на което буталото се избутва нагоре. Тъй като свиваемостта на маслото е минимална, буталото се държи на повърхността си толкова сигурно, колкото и на асфалт. Някои модификации на хидравлични крикове могат да се използват за опъване на армировка, те могат да се използват за решаване на различни проблеми.
Видове хидравлични крикове
Има няколко вида хидравлични крикове. Хоризонталните модификации имат винтова конструкция, в плъзгача има специален винт. Общата товароносимост на оборудването е 15 хиляди кг. Такива устройства се използват в изключителни случаи, когато има прекомерни изисквания. Най-често хидравличните крикове се използват от водачи на големи превозни средства. Леките превозни средства не изискват повишена товароносимост. Ръчните модели хидравлични крикове се използват от собствениците на превозни средства. Такова оборудване е леко и достъпно. Той е надежден, но само при леки натоварвания, не може да се използва за повдигане на твърде тежки предмети. Разновидността на кабела не се използва в автосервизите. Такива крикове са предназначени за повдигане на кабелни барабани. Оста на инструмента минава през средния отвор на барабана. Разстоянието между „бузата“ и монтажната повърхност на стелажите е 0,05–0,1 м. Най-често такива устройства се използват при инсталиране и пренавиване на кабели.
Класификация на хидравличния крик
Има и друга класификация на хидравличните крикове. Една от най-популярните е маслената разновидност. Масла, предназначени за хидравличните системи на превозни средства, могат да се наливат в такова оборудване. Те трябва да бъдат избрани внимателно, като се вземат предвид характеристиките на конкретни вещества. В някои случаи се използват конвенционални индустриални масла. Използването на спирачна течност не е разрешено. Стъклените или бутилкови хидравлични асансьори са разделени на два комуникиращи съда с различни секции. Тази схема се счита за класическа, тя е изпитана във времето. Вътре е монтирана плунжерна помпа, такива устройства обикновено се купуват за домашни гаражи, за да се извършват каросерийни работи. Ако нивото на производителност е недостатъчно, струва си да закупите професионален товарен крик. Понякога се използват плоски модификации, основното им работно тяло е разделено на две „плочи“, свързани по протежение на контура. Присъединяването към хидравличната система се осъществява чрез фитинги. Горната и долната платформа са свързани с релси. Такива системи имат способността да повдигат равномерно товара, няма внезапни движения.<
Височина на повдигане
Обратното движение се улеснява от винтови елементи. За домашна употреба се препоръчва закупуване на мини-версии на крик. С тяхна помощ можете да повдигате мебели, да извършвате ремонтни дейности, те се използват и на строителни обекти. Има и модели с външна помпа, чиято товароносимост варира между 2-200 тона. Такова оборудване се използва в строителната индустрия, автомобилостроенето. Навсякъде, където има нужда от работа с тежкотоварни превозни средства. Дистанционните системи са по-стабилни, позволяват поставянето на устройството върху неравен терен. Криковете с три пръта са подвид на бутилковата система. Отличителна черта на такива модели е значителната височина на повдигане. Забележително е, че трите стебла осигуряват относително малки общи размери. Такива устройства са удобни за транспортиране и съхранение. Характеристиките на модификациите с дълъг ход включват тяхната повишена функционалност. Устройствата с къс ход не могат да се похвалят с това. „Издърпващи крикове“ се използват не само за повдигане на товари, но и за създаване на теглителен импулс. Такова оборудване се използва за комбиниране на корабни корпуси, метални конструкции, които изискват заваряване.