строителен кран

Строителен кран

Интензивният темп на строителство е невъзможен без използването на разнообразна техника. Никоя работа на строителна площадка не е завършена без кран. С помощта на повдигащ механизъм се сглобяват стоманобетонни елементи и се доставят насипни товари. Индустриалното оборудване под формата на подемно оборудване се използва за преместване на товари в пространството. Служат за повдигане на товари и се използват на строителни обекти и промишлени предприятия. Строителен кран. Технологичната система съдържа следните основни механизми. Носеща конструкция от метални части и стоманени въжета. Инструмент за повдигане лебедка или подемник. Устройство за захващане на товара кофа, кука, сапани. Лостове за управление. Работата на строителната техника се състои от редица операции. Улавяне, повдигане, работен ход за преместване на материали до мястото за съхранение или монтажни работи, празен ход за връщане на оборудването до мястото на получаване на товара. Движенията на крановете могат да бъдат работни (ход) и монтажни (за промяна на позицията на стрелата, крана).

Строителен кран

Според вида на дизайна техниката се случва – с грамофон. Конструкцията се състои от изцяло заварена рамка и 3 греди и може да се завърта на 180–360°. Механизмът ви позволява компетентно да се разпореждате с работното място в условия на недостиг на свободно пространство. С фиксирана платформа. Кранът няма възможност да върти товара спрямо основата си. Изгледът включва стена-конзола и оборудване за мост. Крановете се класифицират според тяхната товароподемност. Използването на оборудване зависи от производството. Оборудването е способно да повдига от 1 до 3 тона материали. Механизмът за захващане има повдигане до 5 м. Машините със средна товароносимост могат да се движат до 50 тона. Прибиращата се стрела повдига товара до 25 метра. Стационарно оборудване повдига 250 тона. Според вида на задвижването те се разделят на ръководство, електрически, хидравлични и пневматичен. Ръчните кранове се използват при ниски темпове на работа на къси разстояния. Всички задвижвания, с изключение на ръчните, получават енергия от стационарна мрежа или двигател с вътрешно горене.

Мостови кранове

Мостовите кранове намират широко приложение в строителството и индустрията. Товарозахващащият механизъм е окачен на количката, стрелата или подемника. Магнитен повдигащ инструмент се използва при работа с метал като листове, чипове. Товароподемността е от 5 до 40 тона. Индустриалните модели са оборудвани с кука, която ви позволява да премествате товари върху гредите. В зависимост от поставените задачи се използват и други видове оборудване. Оборудването има захвати за коване и леене, използва се в металургичните предприятия. Отлична устойчивост на тежки среди и температурни колебания. Крановете са – еднолъчева, двулъчеви.
Едногредовият мостов кран е лек и има товароподемност до 10 тона. Пакетът включва допълнителна конзолна количка. Моделът с две греди позволява използването на количка и приставки. Това увеличава възможностите за управление и използване. Високият капацитет на крана осигурява надеждна работа в производството в различни отрасли.

Принцип на работа

Ротари – движи се навсякъде, където има асфалтирани пътеки. Хордов – движи се по радиуса на по-малка площ. Пръстен – се движи по релси с различни диаметри. Мостовите модели имат ръчно и електрическо задвижване. Оборудването е оборудвано в съответствие с техническите условия за експлоатация. Дизайнът се състои от повдигащ механизъм, обхват и крайни греди. Гредовият кран е вид мостов кран. Повдигащият механизъм може да движи товара в хоризонтална и вертикална посока. Използва се за товаро-разтоварни операции в производство и складове. Използва се на закрито или под тенти. Механизмът е компактен, лесен за поддръжка и монтаж. Има достатъчна товароносимост. Има два вида технология. Подпорна кранова греда. Управлява се ръчно и електрически. Релсите се използват за преместване на греди. Прилага се в промишлени и складови предприятия. Товароносимостта е до 10 тона. Кран с висяща греда. В таваните са монтирани кранови пътища. Управлението се извършва с помощта на дистанционно управление. Използва се за преместване на обемисти стоки, оборудване. Имат широка работна зона. Товароподемност на устройствата за окачване – до 5 тона.

Принцип на работа

Важни характеристики на гредовия кран са размерът на разстоянието, височината на повдигане, напрежението, температурните условия и скоростта. Производителността, достъпната цена и лекотата на сглобяване гарантират широката популярност на технологията. Портален кран. Механизмът е много търсен в условията на голямо промишлено производство. Има товароносимост до 50 тона, обхват от 10 до 40 метра. Козловият кран осигурява поддръжка на открити строителни обекти и монтаж на стоманобетонни конструкции. Използва се в корабостроенето, на железопътните гари, за преместване на тежки суровини в металургичната промишленост. Транспортирането се извършва за сметка на товарна количка, която осигурява движението на оборудването по участъка на моста. Количките са монорелсови, двурелсови, самоходни, въжени. Крановете се класифицират по тип. Товарно оборудване. Машините могат да повдигат до 50 тона. Машини за строителни работи. Товароподемността е до 400 тона. Оборудване за обслужване на специални предприятия. Повдигане до 500 тона.