подемна техника

Подемна техника

Подемна техника. Индустрия и услуги. Помислете за основните задачи, които трябва да бъдат решени в областта на промишленото производство. Повдигане и преместване на стоки в производствени предприятия. Механизми, участващи в движението на продуктите. Техният избор. Товарите в производствените предприятия се преместват главно с помощта на кранови греди и подемници. Които се избират в зависимост от теглото на товара и височината на повдигане. Условия за движение на стоките, скорост, спиране по време на товарене. Условия за взривна безопасност. Ниска строителна височина. Напоследък предприятията все повече преобразуват управлението на стрелови кранове кранови греди и подемници от кабелни системи към системи с радиоуправление. Радио управлението има неоспорими предимства пред проводниците. Лекота на инсталиране и лекота на използване. Операторът може да управлява стреловия кран от всяко място в цеха с помощта на дистанционното управление.

Условия на работа

Повдигането и преместването на продукти не е пълно без използването на сапани, куки, траверси. При избора на това оборудване, в допълнение към товароносимостта, е необходимо да се вземат предвид условията на работа. Понякога производствената среда е агресивна – висока температура, високо съдържание на соли, киселини и основи. Така че, когато работите с товароподемни устройства и сапани в цехове за горещо поцинковане, трябва да се вземат предвид температурните натоварвания. Когато частите се спускат в гореща цинкова баня, сапаните се нагряват до температура 200-300 градуса. За тези цели се използват сапани, изработени от вериги от легирана стомана, които запазват работните си свойства при нагряване. При преместване на готови продукти през цехове и складове, за да не се разваля външният вид на готовите части, е необходимо да се използват текстилни сапани с различна товароносимост. Подемна техника. За демонтаж на скоростни кутии и скоростни кутии се използват трансмисионни стелажи. Различни видове крикове се използват за отстраняване на колела и някои компоненти и части. Основно се използват два вида крикове: ролкови и бутилкови.

Ремонт и поддръжка на производствени съоръжения

При реконструкция, монтаж и демонтаж се използва основно оборудване с ръчно задвижване. Верижни телфери лост, червяк, зъбно колело, ​​които се избират в зависимост от теглото на монтираното оборудване. Максималната товароносимост на такова оборудване е 20 тона. Теглителни механизми, с които можете ръчно да създадете сила до 3,2 тона, са необходими за теглене на товари или за повдигане чрез система от монтажни блокове. Различни видове крикове са необходими за прецизен монтаж на съоръжения или подемни машини за движение. Товароподемността на криковете варира от 1 до 400 тона. Минималната височина на прибиране е 50 мм. Стелажи и хидравлични крикове също могат да се използват за поддържане на железопътни линии за достъп на предприятия. Ремонт на оборудване и подвижен състав в предприятията. При работа по ремонта и поддръжката на оборудването се използват предимно асансьори. Които се избират в зависимост от начина на повдигане на оборудването, както и от теглото му. При демонтаж на двигатели и възли се използват хидравлични кранове с гъша шийка с товароподемност 0,5 тона и 1 т.