Електрически телфер

Електрически телфер
Повдигането на тежки товари не винаги е по силите на обикновен човек, а използването на кран в някои случаи е ограничено. Например в склад или в производство. Именно за решаването на такива проблеми са създадени електрически телфери, чието използване значително улеснява и ускорява работата. Това е повдигащо устройство, използвано за преместване на стоки. Използва се като самостоятелен механизъм или като част от подемна система. Монтира се на портални, мостови и стрелови кранове. Те се сравняват благоприятно с моделите с ръчно задвижване, тъй като не изискват прилагане на физическо усилие от оператора и имат по-висока скорост. Управлението се осъществява чрез дистанционно управление, свързано с кабел към двигателя. Има и модели с дистанционно управление. Съвременното производство на подемни устройства се основава на създаването на унифицирани и блокови механизми. Блоковите структури, в случай на повреда ви позволяват бързо да го отделите от основния механизъм и да го ремонтирате или замените.
Електрически телфер
Дизайн и предназначение. Основните компоненти на дизайна. Електрически двигател, дистанционно, барабан, редуктор, устойчива на натоварване спирачка, кука. Асинхронните електрически подемни двигатели често имат две скорости – за бързо преместване на товара и за бавно и точно позициониране. Подемната сила се произвежда от работата на електрическия мотор. Въртенето на двигателя се предава на барабана, който навива кабела около себе си. Барабанът е цилиндрична куха конструкция със специални жлебове за кабела на повърхността. Предаването на сила от двигателя не се осъществява директно, а чрез скоростна кутия. Неговите предавки с различни размери ви позволяват да увеличите въртящия момент. В края на кабела се закача кука, за която директно или с помощта на сапани се закача товара. Спирачката служи като предпазна мрежа. Вградената конусна спирачка се активира от действието на спирална пружина. Ако възникне повреда в механизма или електричеството просто бъде прекъснато, товарът няма да падне, а ще остане да виси в неподвижно състояние. Дизайнът най-често се фиксира върху специална кранова греда или стоманен профил.
Приложение
Мобилните подемници са оборудвани със специални колички, които се движат по рафтовете на I-греда или надземни релси заедно с подемника, прикрепен към него. Вагоните могат да бъдат безплатни, ръчни или електрически. В последния случай те са оборудвани с електрически двигател и имат електромагнитна спирачка. Механизмът на двигателя е същият като при повдигане на товара. В сравнение с ръчните аналогове, електрическите телфери осигуряват по-висока производителност. В производството използването на такива устройства осигурява икономически ползи чрез намаляване на броя на работниците, участващи в движението на стоките. Обхватът на подемниците е доста широк. Различни видове продукция, тежката промишленост, складове, автосервизи, големи търговски центрове, ремонт на голямо оборудване, селско стопанство. В допълнение, телферите се използват широко при операции по товарене и разтоварване на летища, на кораби и в железопътния транспорт. Това е наистина универсален механизъм за такелаж.
Видове на електрически телфер
Има различни видове подемници, които се различават по конструктивни характеристики. Основната функционална разлика между моделите е възможността за преместване на товари. Ако някои подемници са проектирани само за вертикално повдигане, тогава други могат да преместват товара в хоризонтална равнина. Хоризонталното движение се постига с помощта на каретка, която се движи по водачи, разположени отгоре. Такива модели се използват главно в просторни стаи. В складове и хангари често е необходимо да се транспортират масивни предмети и тук мобилният подемник е просто незаменим. По правило такива подемници имат висока производителност и могат да работят в по-интензивен режим. Най-големите варианти на подемниците са оборудвани с операторска кабина, което дава допълнително удобство. Но обикновените подемници са от голяма полза в малки промишлени помещения и при домашна употреба.