видове самосвали

Видове самосвали

Видове самосвали и тяхната класификаця. Различни видове самосвали днес се използват в различни области на управление, от градско строителство до селскостопанско производство. Въпреки широчината на приложенията, самосвалите са разделени на видове и подвидове. Видове самосвали. Минни самосвали. Както подсказва името им, това е специален тип машини със специални технически характеристики. Които позволяват да се използват при добив на полезни изкопаеми директно в находищата. Това са гигантски машини, които са тежки и преместват до няколкостотин тона руда и почва наведнъж. Те не се използват по обществени пътища, тъй като това може да доведе до разрушаване на пътното платно. Пътни самосвали. Този тип самосвали се различават от миньорските колеги с много по-ниско тегло, тъй като се експлоатират по обществени пътища. И това определя някои ограничения. Пътният тип самосвали се използва активно в различни конструкции. Невъзможно е да си представим работа в селското стопанство и фабрики, жилищни и комунални услуги без използването на тези многоосни машини.

Видове самосвали

Товароносимостта на пътното разнообразие от самоходни самосвали достига 40 тона, а популярността на тези машини определя тяхното напускане от конвейерите на всички производители на камиони. Съчленени самосвали. Това е специален тип превозни средства, които нямат гигантска товароносимост, но в същото време показват добра проходимост. Именно възможността за шофиране извън пътя на разработено находище, докато транспортирате руда или почва с тегло до 45 тона, е особено ценена от геолози и миньори. И всички които активно работят с този тип самосвали. Самосвали за подземни работи. Това е незаменима техника за тунелиране и копаене, както и за директната работа на някои мини. Тя се справя със задачи, където обикновените самосвали не могат да ги направят. По товароподемност този тип самосвали достигат 30-55 тона. Има разновидности с възможност за транспортиране до 80 тона товари.

Какво представляват самосвалите

Какво представляват самосвалите и в какви области на управление се използват. Строителство – строителството на сгради от всякакъв тип и предназначение е невъзможно без превоз на големи обеми насипни товари и строителни материали. Строителните модели на самосвали се характеризират със заден тип разтоварване, което осигурява бързо разтоварване и безопасност на строителите. Копаене. Много често се извършва по открит начин. А за транспортирането на големи обеми изкопани почви, добити руди и насипни материали се използват офроуд минни самосвали. Това е рядък вид, чиито отделни модели са с товароподемност до 500 тона. За максимална маневреност такива машини на две оси имат възможност за задно разтоварване и задвижване на задните колела. Те работят в тандем с багери, често от ходещ тип. Този тип самосвали нямат високоскоростни качества и поради гигантското си тегло не се допускат по обществени пътища.

Селско стопанство

Продукцията от ниви, овощни градини и оранжерии често е относително лека на тегло, но също така и с голям обем. За транспортирането му от земеделските земи до мястото на продажба, съхранение или преработка се използват самосвали. Най-добрите модели такива машини имат тристранно разтоварване, което ги прави перфектно модифицирано оборудване за селскостопански нужди. Изграждане на тунели и мини . За тези цели се използват специализирани автомобили с отлична маневреност, компактност и отлично сцепление с черни пътища. Според такива характеристики като товароносимост, тези машини имат диапазон до 40 тона. Много често под земята се използват трактори с ремаркета на двоен шарнирен теглич. Пътно строителство. Тези машини с товароподемност до 40 тона се използват по обществени пътища и освен за изграждане или ремонт на пътни настилки могат да се използват и в други сектори на икономиката. Но трябва да се има предвид, че в по-голямата си част те не се справят добре с офроуд.