Верижни и колесни багери

Верижни и колесни багери
Багери къде се използват? Строителството е една от основните икономически сфери на съвременния свят. Полагат се транспортни магистрали, изграждат се високи жилищни сгради, хидравлични, стратегически, производствени съоръжения – багерите са незаменими във всички ситуации. Верижни и колесни багери. Специалното оборудване ви позволява уверено да решавате следните задачи. Разкриване на почва в кариери. Изкоп за полагане на тръби и различни инженерни комуникации, подреждане на основата. Изграждане на язовири, земни защитни шахти, насипи. Планиране на обществени, частни пространства. Събаряне на сгради. Товарене, разтоварване на насипни товари. Отчитането на специфични работни условия ви позволява точно да изберете задвижването, верижите или колелата. Каква е разликата между тях? Освен това верижните превозни средства изразходват повече гориво, по-трудни са за поддръжка, а в градски условия експлоатацията им е затруднена поради големите им размери.
Разлика в работата
Основните разлики между оборудването с посочените типове задвижвания са в платформата и теглото. Колесните модели са по-леки, тежат десетки тонове, докато верижните тежат стотици. Разликите в работата са както следва. Колесните превозни средства се движат без проблеми по обществените пътища, максималната скорост е около 40 километра в час. Което осигурява мобилност, скорост на движение между обслужваните обекти. Поради своята компактност, машините са подходящи за малки строителни обекти, където верижните аналози не могат да се обърнат. Особено в този смисъл моделите на пневматични колела са добри, най-компактните и маневрени, чиито оператори се справят със задачите дори в гъсти градски райони. Верижни и колесни багери. Лекотата на колесните превозни средства донякъде компрометира стабилността, така че безопасната и ефективна работа е възможна само на равен терен. Дори малките отклонения на терена могат да доведат до преобръщане, прибиращите се опори не осигуряват адекватна защита. По правило верижните багери нямат право да навлизат в обществени пътища, трябва да се получи специално разрешение от КАТ. Причината е огромна маса, застрашаваща сериозно увреждане на асфалта.
Конструкция на колесното специално оборудване
Конструкцията на колесното специално оборудване позволява бърза смяна на монтираните модули, което разширява обхвата на изпълняваните задачи. Верижните превозни средства са много проходими. Чувстват се уверени извън пътя, на земята с минимална плътност и носеща способност, където задвижването на колелата не може да се справи. Поради своята масивност те са изключително стабилни, не е необходимо да се освобождават опорите, преобръщането е изключено. По отношение на експлоатационните разходи колесните превозни средства изглеждат по-добре. Консумира по-малко гориво, не се нуждае от сложна профилактика. От горното може да се заключи, че за работа в града, на малка строителна площадка, е по-рационално да се използват колесни багери. Докато верижните са необходими при изпълнение на най-трудните, сложни задачи, които изискват максимална мощност и производителност.
Верижни и колесни багери общи характеристики
Независимо от вида на задвижването, машините се характеризират с общи характеристики. Възможност за използване на приставки, най-популярни са кофи, хидравлични ножици, чукове, грайфери. Кабината се върти около своята ос или ограничен сектор. Могат да се използват различни видове задвижвания на специално оборудване: хидравлика, електричество, кабели или комбинации. Основният работен орган е кофа, чиято товароносимост се определя от размерите, теглото, мощността на самия багер, варира от 1 до 45 тона. Невъзможно е да се каже недвусмислено, че един от определените класове е по-лош или по-добър от друг, тъй като те имат свои собствени задачи и области на работа. Когато купувате, трябва да обмислите какво точно ще срещнете, в какви условия ще трябва да работят машините.
Предимства и недостатъци
Колесни и верижни багери предимства и недостатъци.Силните страни на моделите на колела са както следва. Мобилност, осигуряваща бързо придвижване между обектите. Маневреност. Възможност за инсталиране на нови шарнирни механизми с минимална загуба на време. Минимален разход на гориво. Компактност, която е важна при работа на тесни улици. Минимално ниво на шум, ниско налягане върху пътната настилка, почвата.
Техници и оператори отбелязват, че е по-лесно и по-лесно да се поддържа такова оборудване, както и да се управлява.
Най-същественият недостатък на машините от този клас не е най-високата проходимост и стабилност, поради което възникват трудности при работа на труден терен. Предимствата на модификациите на пистите са следните. Огромна мощност и производителност, за кратко време ще бъде възможно да се извършат значителни обеми земни работи. Възможност за ефективна и безопасна работа при всякакви условия, включително на доста стръмни склонове, където наклонът е 35 градуса.